מדרסים​ לספורטאים

באקטיב קליניק מחלקה מיוחדת למדרסים

 

ניתן לרכוש מדרסים מותאמים אישית במקום.

שימוש ממושך בנעליים ללא מדרסים לספורטאים עלול לגרום לנזק בריאותי משמעותי לכף הרגל. 

 

נעלי ספורט יכולים להתאים לכף הרגל כמו כפפה ליד. אך זה לא אומר שהן עושות טוב לכפות הרגליים. ידוע שנעלי ספורט, ללא מדרסים לספורטאים ושאינן מתאימות לכף הרגל יכולות לפגוע בהן ובגוף כולו. הן יוצרות מצב בו המשקל של כל הגוף נתמך באזור מסוים של כף הרגל. המצב הזה יכול לגרום לבעיות שונות, החל בעצבים של כף הרגל ועד לעמוד השדרה.

 

אך יש נעלי ספורט עם מדרסים לספורטאים שאינן גורמות נזק. ההימור הטוב ביותר הוא נעל שלא גורמת לקימור בגב כף הרגל. המדרסים יוצרים מצב שבו הקשת של הנעל נמצאת באזור הרחב של הבוהן. העצה העיקרית של המומחים לשימוש נכון בנעלי ספורט ללא מדרסים לספורטאים היא להגביל את השימוש בהן. לאחר מכן, יש לסייע לכפות הרגליים להתאושש עם המדרסים. 

 

מדרסים לספורטאים יכולים להתאים גם לנעליים שאינן נעלי ספורט, כגון מוקסינים. אך שימוש בנעליים אחרות ללא מדרסים יכול לגרום לנזק רב במיוחד. הנעל שטוחה לחלוטין וגורמת לרגל למאמץ למשך זמן רב יותר במהלך ההליכה. ללא תמיכה בעקב, הבהונות נאלצים להתגמש על מנת לשמור על אחיזה בנעל. מצב כזה עלול לגרום לבעיות שונות בבוהן, כגון דלקות, שינויים במבנה העצמות של אצבעות כף הרגל ובעיות שונות אחרות. 

 

נעלי ספורט עם סוליית פלטפורמה, ללא מדרסים לספורטאים, נשארות ללא המבנה והטכנולוגיה שמתאימים לעמידה או להליכה ממושכת. זאת משום, שהמפרקים לא מקבלים את הגמישות הדרושה, שרירי הרגליים נאלצים לעבוד קשה יותר, והברכיים נדרשות להתכופף באופן שאינו טבעי.

 

מעבר לעמוד שאלות ותשובות בנושא פיזיותרפיה

אז למה אנחנו צריכים מדרסים?